Wkłady kominowe owalne - charakterystyka 

list In: Aktualności On:

Wkłady kominowe są elementem montowanym wewnątrz komina, dzięki czemu zyskujemy dodatkową izolację termiczną i ochronę przed przenikaniem dymu do mieszkania czy domu. W zależności od możliwości i rodzaju komina, do wyboru mamy kilka kształtów wkładów kominowych:

- Owalne,
- Okrągłe,
- Elastyczne,
- Prostokątne.

Owalne wkłady kominowe są świetnym rozwiązaniem w przypadku kotłów opalanych gazem, węglem, miałem, drewnem, olejem i innymi stałymi rodzajami opału. Ważne jest, aby temperatura spalin podczas ciągłej pracy pieca z tym wkładem nie przekraczała 600 stopni Celsjusza.

Głównym zastosowaniem owalnych wkładów kominowych jest renowacja starych kominów, które nie są już tak szczelne i zaczynają przepuszczać dym. W takich sytuacjach, ze względu na własne bezpieczeństwo warto odnowić komin poprzez montaż wkładu. Usprawni to jego działanie, dzięki czemu unikniemy pracy związanej z budową nowego komina. Wybierane są zawsze w sytuacji, gdy chcemy zabezpieczyć komin jednocześnie nie zmniejszając jego kanału spalinowego.

Jakie są rodzaje wkładów kominowych owalnych?

Na rynku dostępne są wkłady kominowe ceramiczne i stalowe. Wykonane ze stali możemy podzielić na dwie grupy: Wkłady stalowe z nierdzewki, i wkłady stalowe z kwasówki. Nierdzewka oznacza stal nierdzewną, wysoce odporną na działanie dużych temperatur, natomiast kwasówka - stal kwasoodporną, stosowaną przy użyciu kotłów na paliwa, przy których spalaniu powstają silne kasy. Obecnie dostępne są również wkłady łączące w sobie jednocześnie wysoką odporność na kwasy i wysokie temperatury.

Dzięki dużej różnorodności wymiarów owalnych wkładów kominowych możemy z łatwością dobrać rozmiar idealny do naszego komina. Oprócz średnicy rur możemy także wybrać odpowiadającą nam grubość blachy. Ich ogromną zaletą jest łatwość montażu z jednoczesnym zachowaniem wzorowej szczelności. To jest możliwe dzięki łączeniu kielichowemu, gwarantującemu sztywność konstrukcji i idealne dopasowanie do siebie elementów.

Zastosowanie ceramiki czy stali do produkcji owalnych wkładów kominowych gwarantuje ich długą żywotność bez awarii i problemów. Wykorzystanie wkładów kominowych jest o wiele mniej czasochłonne i tańsze niżeli postawienie nowego komina i podłączenie go do kotła.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło