Kominy kwasoodporne okrągłe

Kominy kwasoodporne okrągłe wykorzystywane są do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych opalanych paliwami stałymi, a także gazem lub olejem opałowym. Świetnie sprawdzają się zarówno...

Sortowanie po kategoriach

Aktywne filtry

Kominy kwasoodporne okrągłe

Kominy kwasoodporne okrągłe wykorzystywane są do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych opalanych paliwami stałymi, a także gazem lub olejem opałowym. Świetnie sprawdzają się zarówno do ceramicznych przewodów kominowych w nowych obiektach, jak i do naprawy lub modernizacji starych kominów. Poszczególne elementy kwasoodpornego wkładu kominowego dostępne są o jednakowej średnicy i mogą być łączone w system kominowy. Zaletą dostępnych u nas produktów jest ich wysoka wytrzymałość, a także łatwy montaż. Co więcej, podobnie jak w przypadku owalnych wkładów kominowych gładka powierzchnia ścianek zmniejsza opory powietrza, co zapobiega osiadaniu sadzy i zbieraniu się kondensatu.

Kominy kwasoodporne okrągłe – co warto wiedzieć?

Dostępne są u nas wysokogatunkowe kominy kwasoodporne okrągłe. Ich nienaganna jakość wynika z wykorzystanych do produkcji materiałów,, czyli niezwykle trwałej stali odpornej na działanie substancji żrących. Mamy ogromne doświadczenie w dystrybucji systemów kominowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie ocenić, czy dany model będzie umożliwiał długą eksploatację. Na tej podstawie wybraliśmy najlepsze produkty aktualnie dostępne na rynku.

Kominy kwaso-żaroodporne zazwyczaj prowadzone są po ścianie budynku. Sprawia to, że warstwa izolacji znajdująca się pomiędzy dwoma ściankami blachy kwasoodpornej odpowiednio zabezpiecza komin przed wychładzaniem się. Jest to zjawisko niebezpieczne i niepożądane, bo może prowadzić do powstawania dużej ilości skroplin oraz problemów z prawidłowym ciągiem kominowym – a także obniża wydajność instalacji.

Zobacz naszą ofertę!

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło