Izolowane kominy dwuścienne - czym są?

list In: Aktualności On:

Wśród wielu systemów kominowych w ostatnich latach sporą popularnością cieszą się kominy izolowane dwuścienne. To nowoczesne produkty, których zadaniem jest stabilizowanie temperatury spalin. Gdy ich temperatura w kominie gwałtownie spada, znacząco przekłada się to na wydajność ogrzewania domu. Komin izolowany dwuścienny zapewnia ciągłość procesu spalania, dzięki czemu w sezonie grzewczym wewnątrz pomieszczeń panuje przyjemne ciepło. Co jeszcze warto wiedzieć o kominach tego typu? Sprawdź!

Zastosowanie kominów dwuściennych

Kominy izolowane dwuścienne to systemy samodzielne. Można eksploatować je przy kotłach na paliwa stałe, ale też tych na gaz czy olej. Kilkucentymetrowa izolacja pomiędzy ścianami komina sprawia, że nie musi on być użytkowany w tradycyjnym przewodzie kominowym. Kominy dwuścienne mona instalować na zewnątrz budynku (np. przy ścianie), co oczywiście nie oznacza, że nie mogą być montowane we wnętrzu. Jeśli chodzi o montaż na zewnątrz, są one całkowicie odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Izolacja wewnątrz ścian tego typu komina sprawia też, że wyeliminowane jest zjawisko powstawania mostków cieplnych.

Bezpieczeństwo i jakość kominów izolowanych

Warto wiedzieć o tym, że kominy izolowane dwuścienne są bezpiecznym rozwiązaniem. Przede wszystkim cechują się niepalnością, są też bardzo odporne na działanie skroplin. Ścianki zewnętrze komina nagrzewają się tylko do określonego poziomu, nie stwarzają więc żadnego zagrożenia. Kominy dwuścienne od renomowanych producentów wykonywane są z wytrzymałych gatunków stali, dzięki czemu zyskują długą żywotność. Nowoczesne metody spawania sprawiają z kolei, że tego typu kominy są szczelne, co jest kluczowe, jeśli chodzi o użytkowanie komina wewnątrz domu. Jeśli dodamy do tego fakt, że kominy dwuścienne szybko i stosunkowo łatwo się montuje, nikogo nie powinien dziwić fakt, iż stają się one coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie. Można je wykorzystywać również w trakcie termomodernizacji starszych budynków. Kominy dwuścienne są dostępne w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu zawsze bez problemu udaje się dopasować model zarówno do małych, jak i dużych instalacji grzewczych.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło