Piece wolnostojące, zwane również kozami lub kominkami wolnostojącymi, znane są od pokoleń i często można je spotkać w zabytkowych lub historycznych domach. Aktualnie przeżywają renesans i stają się niezwykle lubianym, modnym i...

Sortowanie po kategoriach

Aktywne filtry

Piece wolnostojące, zwane również kozami lub kominkami wolnostojącymi, znane są od pokoleń i często można je spotkać w zabytkowych lub historycznych domach. Aktualnie przeżywają renesans i stają się niezwykle lubianym, modnym i popularnym elementem wyposażenia wnętrza. Tym samym producenci kominków zaczęli wypuszczać coraz więcej modelu, co doprowadziło do zwiększenia ich dostępności, a także zróżnicowania obecnych na rynku wariantów. Jednocześnie niezwykle rozwinęła się technologia grzewcza i nowoczesne piece wolnostojące są znacznie bardziej wydajne od tych sprzed lat.

Kominki wolnostojące – zalety

Do zalet kominków wolnostojących na pewno należy ich atrakcyjny wygląd.  Jest to związane z faktem, że mają one szczelnie zamknięte palenisko, znajdujące się w dekoracyjnej obudowie. Tym samym nie jest to jedynie element użytkowy, jak ma to miejsce w przypadku kotłów, ale również pełni ważną funkcję estetyczną i dodaje uroku wnętrzu, w którym stoi.  

Warto też dodać, że piece wolnostojące to świetna alternatywa dla instalacji kotła, jeśli przede wszystkim zależy nam na naturalnym ogniu i cieple, które z niego emanuje. Głównym atutem jest łatwa instalacja niewymagająca kosztownej zabudowy, a jedynie podłączenia do komina sprawia, że piec możemy z łatwością postawić w wielu różnych miejscach w domu. 

Zapoznaj się z naszą ofertą! 

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło