Dlaczego komin izolowany do kozy to dobre rozwiązanie?

list In: Aktualności On:

Korzystanie z pieca typu koza jest popularne, jeżeli konieczne okazuje się ogrzanie budynków lub pomieszczeń, w którym nie da się zainstalować systemu centralnego ogrzewania. Urządzenia tego typu są stosunkowo lekkie, można więc bez obaw umieszczać je na stropie niemal każdego rodzaju, są też efektywne na niewielkich powierzchniach, a ich dodatkową zaletą jest możliwość obserwowania płomieni przez zamontowane w drzwiczkach przeszklenie, podobnie, jak w przypadku kominków. Tak jak przy innych rozwiązaniach, gdzie spalane są paliwa węglowodorowe, nie obejdzie się jednak bez podłączenia odpowiedniej instalacji odprowadzającej wytwarzane gazy. Optymalnym wyjściem będzie tu zwykle zastosowanie kominów dwuściennych. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Co trzeba wiedzieć o kominach dwuściennych?

Kominy dwuścienne to konstrukcje, które idealnie sprawdzają się przy piecach typu koza. Zawdzięczają to swej specyficznej budowie, na którą składają się dwie warstwy blachy. Umieszczona wewnątrz powłoka żaroodporna chroniąca przed wysoką temperaturą i skutkami ewentualnego zapłonu sadzy lub substancji smolistych, a także nierdzewna, będąca warstwą zewnętrzną. W przestrzeni między obiema blachami umieszczony jest materiał termoizolacyjny, który chroni użytkowników przed poparzeniem, a jednocześnie zabezpiecza konstrukcję budynku przed emitowanym ciepłem.

Jakie możliwości daje korzystanie z komina dwuściennego?

Użycie komina dwuściennego oznacza dużą dowolność w wyborze miejsca ustawienia pieca, ponieważ czopuch może być poprowadzony przez pomieszczenie bez obawy o ryzyko poparzenia. Równie istotna okaże się ochrona przed nagrzewaniem się przegród, przez które będzie przechodziła instalacja. Takie rozwiązanie nie spowoduje zapłonu więźby dachowej czy pokrycia wskutek zbyt wysokiej temperatury. Warto też pamiętać, że wkłady dwuścienne prezentują się elegancko i mogą stać się efektownym dodatkiem do aranżacji wnętrza.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło