Ilość szyb we wkładzie kominkowym. Detal, który ma znaczenie

list In: Aktualności On:

W każdym budynku jednorodzinnym musi być zamontowane urządzenie grzewcze pozwalające na pozyskiwanie właściwej ilości ciepła. Popularnym rozwiązaniem jest zwykle zakup odpowiedniego kotła centralnego ogrzewania, jednak wiele osób jako uzupełnienie takiego systemu montuje też wkład kominkowy, który nie tylko będzie umożliwiał spalanie drewna, ale także zapewni odpowiednią atmosferę i stanie się istotnym elementem aranżacji wnętrza. Urządzenia tego rodzaju muszą być podłączone do instalacji odprowadzającej dym – zwykle jest to wkład kominowy albo komin zewnętrzny do kominka. Istotne okaże się też dobranie właściwego modelu pod względem wyglądu i funkcjonalności.

Co trzeba wiedzieć o rodzajach wkładów kominkowych?

Wkłady kominkowe mogą mieć różną charakterystykę zarówno jeżeli chodzi o rozmiary i uzyskiwaną moc, jak i sposób rozprowadzania ciepła. W grę wchodzą nie tylko klasyczne rozwiązania przekazujące ogrzane powietrze do pomieszczenia, w jakim są ustawione, lecz również współpracujące z systemem dystrybucji gorącego powietrza lub wyposażone w płaszcz wodny. Równie ważna okaże się jednak też konstrukcja samego wkładu. Poza modelami wyposażonymi w tradycyjne uchylne drzwiczki z szybą oferowane są także kominki narożne, wyposażone w dodatkową boczną szybę oraz kominki z trzema szybami, które można ustawić centralnie. Popularnością cieszą się też kominki tunelowe, z dwiema szybami umieszczonymi naprzeciwko.

Jakie są zalety kominków z większą liczbą przeszkleń?

Liczba szyb zamontowanych w kominku przesądza o możliwościach wyeksponowania jego paleniska oraz wkomponowania wkładu w aranżację pomieszczenia. Wkłady narożne lub kominki trzyszybowe sprawiają, że płonący ogień jest o wiele lepiej widoczny i staje się dominującym elementem wystroju. W przypadku kominków tunelowych płonący ogień można obserwować z dwóch pomieszczeń bądź z obu stron dzielącej je zabudowy.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło