Cover Image

Wybór sklepu z kominami. Gdzie warto kupować?

Październik 2, 2019 - Czas czytania: 2 minut

System kominowy to poważna inwestycja na lata. Właściwie dobrany zapewnia komfortowe użytkowanie urządzeń grzewczych, nie dopuszczając do przedostawania się szkodliwych substancji do środka budynku, ani do zniszczenia ścian przez agresywny chemicznie kondensat. Dobry komin oznacza także łatwość czyszczenia, niwelując ryzyko pożaru czy zatrucia się domowników tlenkiem węgla. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, gdzie najlepiej kupić odpowiedni komin. Czy warto szukać specjalistycznego sklepu z kominami, czy też miejsce zakupu nie ma żadnego znaczenia? Sprawdźmy, w jaki sposób wybrać właściwy sklep z kominami.

Jak kupić komin?

Oferta producentów kominów jest bardzo bogata i każdy może znaleźć rozwiązanie, które sprawdzi się w jego domu. Kluczem do wyboru właściwego komina jest jednak ścisłe dostosowanie go do warunków, w jakich będzie zainstalowany. Trzeba brać pod uwagę wymagania określone przez producenta kotła co do odpowiedniej średnicy przewodu kominowego. Należy także uwzględnić typ spalanego paliwa, ponieważ inne kominy mogą być montowane w urządzeniach na paliwa stałe, a inne w przypadku używania kotłów gazowych lub olejowych. Liczy się także wybór dopasowanego do warunków budowlanych systemu. Inna paleta urządzeń jest możliwa do wykorzystania w przypadku remontu i renowacji, a inna w razie budowy systemu od podstaw.

 

Kominy są sprzedawane w różnych sklepach. Często sprzęt tego typu jest dostępny w składach budowlanych lub dużych marketach z takim asortymentem. Mankamentem takiego rozwiązania jest niewielki wybór produktów oraz brak fachowego wsparcia.

Lepszym pomysłem będzie znalezienie sklepu specjalizującego się w sprzedaży kominów. Tego typu firma oferuje nie tylko bardzo duży wybór systemów kominowych i poszczególnych elementów, ale również zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, którzy oferują fachowe porady i pomoc w wyborze. Ze względu na specyfikę sprzedawanego produktu takie wyjście wydaje się z punktu widzenia klienta najlepsze. Dzięki wsparciu sprzedawcy kupujący łatwo uniknie błędu, a produkt, który nabędzie, będzie najpełniej dopasowany do potrzeb i wymagań narzucanych przez typ kotła i konstrukcję budynku.

Wróć do bloga