Zyskaj romantyczne źródło światła z kominkiem panoramicznym

list In: Aktualności On:

Montaż kominka to sposób na zapewnienie sobie dodatkowego urządzenia grzewczego, które może podnosić temperaturę w miejscu, gdzie zostanie zamontowane, a także dystrybuować ciepło do sąsiednich pomieszczeń lub wspomagać pracę centralnego ogrzewania. Poza względami praktycznymi równie ważne mogą się okazać walory estetyczne, ponieważ widok płonącego drewna pomaga w tworzeniu nastroju. Instalację takiego paleniska często traktuje się także jako urozmaicenie aranżacji, co jest o tyle łatwe, że korzystając z komina dwuściennego do kominka, można je ustawić niemal dowolnie. Duże znaczenie ma w takim przypadku dobór typu wkładu. Przyjrzymy się temu nieco bliżej.

Wkład panoramiczny – co to takiego?

Wkłady panoramiczne mają inne proporcje niż konstrukcje standardowe. Ich wysokość może być niższa lub taka sama, jednak szerokość okaże się sporo większa. Następstwem tego jest inny kształt drzwiczek i zamontowanej w nich szyby, która jest wydłużonym prostokątem. Takie rozwiązanie sprawia, że drewno można rozłożyć równomierniej, a widok płomieni będzie znacznie lepszy. W wielu kominkach panoramicznych szyba jest też lekko zaokrąglona, co powoduje, że płonący ogień jest znakomicie wyeksponowany, stając się ważnym elementem aranżacji.

Dlaczego warto korzystać z kominków z szybą panoramiczną?

Panoramiczne wkłady kominkowe to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny. Dzięki ich wyborowi płomienie staną się ważną częścią aranżacji, łagodnie rozświetlając wnętrze i tworząc przytulną oraz nastrojową atmosferę. Jednocześnie zakup urządzeń tego typu w żaden sposób nie pogarsza ani łatwości obsługi, ani możliwości dogrzewania wnętrza. Wkłady panoramiczne są dostępne w wersjach klasycznych, z płaszczem wodnym, a także dostosowane do systemów DGP.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło